Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.
OK, zgoda

tel. 504 734 478
biuro@travelito.pl
Warszawa, ul. Cybisa 4, lok U3

TRAVELITO - powstanie i początki wypożyczalni

Dlaczego w 2010 roku założyliśmy Travelito?

Kim jesteśmy? Rodzicami i podróżnikami. Z naturalnego połączenia tych dwóch podstawowych aspektów naszego życia, zrodził się własny, oryginalny pomysł na biznes i dlatego trzynaście lat temu założyliśmy pierwszą w Polsce firmę, zajmującą się wyłącznie wypożyczaniem sprzętu turystycznego dla dzieci.

Jak do tego doszło? Od wczesnej młodości uwielbiamy podróżować, zwiedzać i aktywnie spędzać czas, a gdy na świecie pojawiły się nasze dzieci, nie chcieliśmy ze swych pasji rezygnować. Wręcz przeciwnie! Uznaliśmy, że wspólne wyprawy będą dla dzieci doskonałą okazją do poznawania otaczającej je rzeczywistości, rozwoju wyobraźni, kreatywności i małych mięśni. Podróże z dziećmi to jednak zupełnie inne wyzwanie, szczególnie logistyczne. Zdecydowanie ułatwiał nam życie specjalistyczny, ale niestety kosztowny i zajmujący wiele miejsca w mieszkaniu sprzęt. Wtedy pomyśleliśmy, że podobne do nas potrzeby i kłopoty z organizacją wspólnych wycieczek mają inni rodzice. Kiedy dodatkowo okazało się, że pracę na etacie trudno pogodzić z wychowaniem dzieci, pomysł na własny biznes był już ukształtowany. Takie właśnie są początki wypożyczalni sprzętu turystycznego dla dzieci Travelito.

Od pomysłu do uruchomienia firmy upłynął niecały rok. Były to czasy (aż trudno w to uwierzyć), kiedy przewożenie dzieci w przyczepkach rowerowych było nielegalne i nierzadko karane mandatem, a nosidła na stelażu, foteliki i łóżeczka można było wypożyczyć jedynie w sklepach turystycznych, które w ten sposób napędzały sobie sprzedaż.

Kiedy 17 kwietnia 2010 roku pierwszy klient przekraczał progi naszego magazynu, nie śmieliśmy przypuszczać, że nasza inicjatywa będzie się cieszyć takim powodzeniem wśród rodziców pragnących spędzać aktywnie czas ze swymi dziećmi i że w następnych sezonach będziemy inspiracją dla wypożyczalni powstających w różnych zakątkach kraju, działających według stworzonego przez nas modelu biznesowego.

Czy coś się przez te lata nie zmieniło? Nadal podstawą naszej strategii pozostała inwestycja w oferowany przez nas najwyższej jakości sprzęt turystyczny i poszerzanie oferty. Staramy się też dzielić swoją pasją na naszym blogu podróżniczym - Bejbipakersi.